Big Brother VIP Albania 2
11 Mars, 2023

Big Brother VIP Albania 2

Kiara Tito, Dea Mishel, Ariana,Gent Hazizi, Armaldo Kllogjeri, Keivina Kthella, Olta Gixhari, Efi dhe Mikela, Herieon Mustafaraj, Ronaldo Sharka, Krist Dragoti, Amos Zaharia, Luis Ejlli, Zhaklina Gjolla, Tea Trifoni.

 1. Arbana Osmani – prezantuese televizive dhe aktore
 2. Bes Kallaku – humorist dhe prezantues
 3. Albana Osmani – modele dhe aktore
 4. Alban Ramosaj – këngëtar dhe aktor
 5. Amarda Toska – aktore dhe regjisore
 6. Arjan Konomi – kuzhinier dhe personazh publik
 7. Armina Mevlani – modiste dhe personazh publik
 8. Dafina Rexhepi – këngëtare
 9. Dorian Dervishaj – personalitet i mediave dhe model
 10. Eni Koci – këngëtare
 11. Enxhi Nasufi – prezantuese dhe këngëtare
 12. Erblin Hoxha – model dhe personazh publik
 13. Erind Bejkollari – kuzhinier dhe personazh publik
 14. Ermal Mamaqi – aktor dhe regjisor
 15. Fjolla Morina – këngëtare dhe prezantuese
 16. Gerta Heta – këngëtare dhe aktore
 17. Gjyste Vulaj – këngëtare
 18. Ilir Shaqiri Jr. – këngëtar dhe aktor
 19. Jonida Vokshi – këngëtare dhe aktore
 20. Klaudia Pepa – prezantuese dhe personazh publik
 21. Klea Huta – këngëtare dhe aktore
 22. Luana Vjollca – prezantuese dhe këngëtare
 23. Miri Duro – këngëtar dhe aktor
 24. Olta Gixhari – aktore dhe personazh publik
 25. Redon Makashi – këngëtar dhe aktor
 26. Rozana Radi – prezantuese dhe këngëtare
 27. Soni Malaj – këngëtar dhe aktor
 28. Tanja Dremo – këngëtare dhe aktore
 29. Valentina Kuti – këngëtare dhe aktore
 30. Xhensila Myrtezaj – këngëtare dhe aktore

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *